domů > Vystřihovánky > Modely staveb > Kláštery

Opatství Maria Laach

Opatství Maria Laach

Výrobce
Kód
SB578 EAN: 9783870295783
Měřítko
 
Obtížnost
-
Skladem: 1 ks

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
279 CZK vč. DPH

279 CZK Množství:

PopisParametryAlternativy (5)Hodnocení (0)Komentáře (0)

Opatství Maria Laach v podobě vystřihovánky. Tento model řadíme mezi jednodušší papírové modely. U vystřihovánky je použito měřítko 1:300.

Opatství Maria Laach (do roku 1863 pouze opatství Laach) je středověký benediktinský klášter v Severním Porýní-Vestfálsku, asi 40km jižně od Bonnu. Leží v pohoři Eifel, blízko jezera Laach. Byl založen roku 1083 a po zrušení 1802 obnoven roku 1893 jako součást beuronské kongregace benediktinského řádu. Mohutný klášterní kostel Panny Marie a svatého Mikuláše patří mezi vrcholné románské stavby v Německu.

Kostel je trojlodní bazilika se dvěma chóry, dlouhým východním a kratším západním, se dvěma příčnými loděmi a celkem šesti věžemi: dvě hlavní nad obojím křížením a po dvou nižších na obou stranách příčných lodí. Ty jsou u východní příčné lodi čtyřhranné, u západní okrouhlé. Celkově se tedy drží schématu, podle něhož se stavěly císařské dómy ve Špýru, Mohuči a Wormsu. Navíc má Maria Laach západní předsíň (nartex) a před ním ještě čtvercový ambit (A) s malou vnitřní zahrádkou a sloupořadím na vnitřní i vnější straně. Historizující kamenná kašna uprostřed je z roku 1937. Vnitřek kostela, z něhož byly při restaurování odstraněny barokní oltáře, je poměrně prostý. Ve východním chóru, který byl určen pro mnichy, se zachoval baldachýnový oltář z roku 1256, na některých sloupech jsou fresky světců z let 1491-1512. Kostel má 6 zvonů z roku 1891 a 6 dalších z roku 1991. Velké varhany s 66 rejstříky, třemi manuály a pedálem jsou z roku 1910.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách