domů > Vystřihovánky > Modely staveb > Civilní

Braniborská brána
  • Pohled na sestavený papírový model, BETEXA.cz

Braniborská brána

Výrobce
Kód
SB652
Měřítko
1:160
Obtížnost
3/5
vyprodáno

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
364 CZK vč. DPH


PopisParametryAlternativy (155)Hodnocení (0)Komentáře (0)

Jedna z nejznámějších pamětihodností berlína v podobě vystřihovánky. Model je vyhotoven v měřítku 1:160 a je tedy vhodným doplňkem pro železniční modeláře.

Braniborská brána je 26 metrů vysoká, 65,5 metrů široká a 11 metrů dlouhá stavba z pískovce ve stylu raného klasicismu. Svým vzhledem silně připomíná propylaje athénské Akropolis. Má pět průjezdů, střední je poněkud širší nežli čtyři postraní, po obou stranách se nacházejí po jedné z malých hal. Bránu tvoří 15 metrů vysoké sloupy v jónsko-dórském stylu s průměrem 1,75 metrů u paty. Stavba je zdobena ornamenty a reliéfy, které zobrazují mimo jiné různé výjevy ze života Herkulova, boha Marta a bohyně Minervy. Brána je korunována 5 metrů vysokou sochou kvadrigy, představující okřídlenou bohyni vítězství, která vjíždí do města na čtyřmi koni taženém voze.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách