domů > Vystřihovánky > Modely staveb > Sakrální

Cisterciánské opatství Thoronet

Cisterciánské opatství Thoronet

Výrobce
Kód
ID50015F EAN: 9782864040316
Měřítko
1:300
Obtížnost
4/5
Skladem: 3 ks

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
409 CZK vč. DPH

409 CZK Množství:

PopisParametryAlternativy (168)Hodnocení (0)Komentáře (0)

Největší gotický palác na světě v podobě vystřihovánky. Papírový model je vyhotoven v měřítku 1:250 a obsahuje celkem 250 jednotlivých dílů.

Největší gotický palác na světě je na seznamu UNESCO. Se stavbou se začalo roku 1335 a to na popud třetího avignonského papeže Benoit XII. Stavba byla dokončena o méně než dvacet let později za papeže Klimenta VI, což byl časově velmi slušný výkon.

Palác je rozdělen na dvě části, vyznačené rozdílnými styly dvou stavitelů, někdy jsou označovány jako Starý Palác a Nový Palác. Přísně skromná část, vystavěná za cisterciána Benoit, je v kontrastu s naopak velkolepou a ohromující částí postavenou za Klimenta.

S během doby se v 18. století palác změnil na věznici, a později sloužil jako ubytovna až do roku 1906. Ve dvacátém století byl opraven a definitivně otevřen veřejnosti.

Velká Kaple představuje ohromnou prostorovou velkorysost celého paláce, jenom hlavní loď kaple je 52 metrů dlouhá a 15 metrů široká. Celá palác má rozlohu 1,5 km2 a palácové věže mají kolem 50 m do výšky. Od roku 2004 slouží část paláce jako muzeum výtvarného umění.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách