domů > Vystřihovánky > Modely staveb > Kláštery

Klášter Cluny

Klášter Cluny

Výrobce
Kód
ID50018F EAN: 9782864040347
Měřítko
 
Obtížnost
-
Skladem: 3 ks

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
669 CZK vč. DPH

669 CZK Množství:

PopisParametryAlternativy (5)Hodnocení (0)Komentáře (0)

Klášter z městečka Cluny ze střední Francie v podobě vystřihovánky. U vystřihovánky je použito měřítko 1:300. Vystřihovánky patří mezi papírové modely vyšší obtížnosti. Sešit obsahuje celkem 300 jednotlivých dílů.

Benediktinský klášter Cluny založený roku 910 akvitánským vévodou Vilémem představuje zcela ojedinělý pojem v dějinách klášterních zařízení. Stal se sídlem a symbolem významného církevního reformního hnutí, které si v průběhu 11. a 12. století kladlo za cíl dosáhnout politické nezávislosti církve. Myšlenky vycházející z kláštera v Cluny ovlivnili stovky klášterů po celé Evropě. Opatský kostel se začal budovat roku 1088 a až do 16. století, kdy byl postaven kostel sv. Petra v Římě, byl největším kostelem v Evropě. Ve 14. století začal vliv Cluny rychle slábnout, a opuštěné budovy opatství byly bohužel v následujících staletí rozebrány na stavební kámen. Do dnešních časů se dochovala pouze část vedlejší lodě, a i ta sama o sobě je natolik impozantní stavbou, že si lze jen stěží představit obrovské rozměry původní stavby.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách