domů > Vystřihovánky > Doprodej

Děčínská vrchovina
  • Zadní strana obalu vystřihovánky, BETEXA.cz Pohled na sestavený papírový model stavby, BETEXA.cz Pohled na sestavený papírový model stavby, BETEXA.cz Pohled na sestavený papírový model parníku, BETEXA.cz
  • Pohled na sestavený papírový model parníku, BETEXA.cz Obrazový návod na sestavení vystřihovánky, BETEXA.cz

Děčínská vrchovina

Výrobce
Kód
236
Měřítko
1:87
Obtížnost
2/5
Skladem: více než 10 ks

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
150 CZK vč. DPH

150 CZK Množství:

PopisParametryAlternativy (4)Hodnocení (0)Komentáře (0)

U této vystřihovánky najdete dva papírové modely - dominantu Děčínské vrchoviny, rozhlednu Děčínský Sněžník (dostavěna r. 1864), a pak papírový model kolesového parního remorkéru Lanna, který byl až do roku 1959 nasazen na úpravu řečišť na Labi a Vltavě.

Dominantou Děčínské vrchoviny a zároveň největší stolovou horou Česka je Děčínský Sněžník (německy Hoher Schneeberg) o výšce 723 m.n.m. Vyhledávaným turistickým cílem je již od roku 1864, kdy byla na vrcholu vybudována kamenná 33 m vysoká věž. Ta nebyla původně stavěna jako rozhledna, ale za svůj vznik vděčí v té době probíhající zeměměřičské akci, kdy bylo celé území tehdejšího rakouského mocnářství rozděleno do trojúhelníků takzvané triangulační sítě. Jedním z opěrných bodů se tak stal nejvyšší skalní výběžek na Děčínském Sněžníku.

Tehdejší majitel František Antonín Thun zadal u drážďanského architekta Haneleho projekt kamenné věže. Ten předložil návrh 33 m vysoké věže, a tak v roce 1863 na vrcholu Sněžníku začala vyrůstat věž hodná zámeckého parku. Tuto věž Vám nyní přináší Betexa ve zmenšené podobě v meřítku 1:87. Uvnitř vede kamenné točité schodiště a osvětlení jednotlivých poschodí zajišťuje celkem 1 2 oken. Horní plošina věže je zároveň přesným a pevným měřičským bodem 2391 stop nad mořem. Stavba byla dokončena nákladem asi 20 000 zlatých v roce 1864. V témže roce byla zpřístupněna veřejnosti a již v roce 1865 byl přistavěn prosperující hostinec a později i turistická chata s noclehárnou.

Z vrcholu rozhledny i z restaurace pod rozhlednou je nádherný výhled na Labské pískovce, Českosaské Švýcarsko, České středohoří s Milešovkou Lužické hory, hřebeny Krušných hor i částečně údolí Labe. Je zde dobrý výhled i do sousedního Německa.

Papírové modely jsou ve dvou verzích: základní pro začátečníky a mírně pokročilé a pak přílohu s detaily, které ocení pokročilý a zkušený modelář.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách