domů > Vystřihovánky > Modely hradů

Hrad Dražice
  • Pohled na sestavený papírový model hradu, BETEXA.cz Pohled na sestavený papírový model hradu, BETEXA.cz Pohled na sestavený papírový model hradu, BETEXA.cz Pohled na sestavený papírový model hradu, BETEXA.cz
  • Pohled na sestavený papírový model hradu, BETEXA.cz Pohled na sestavený papírový model hradu, BETEXA.cz

Hrad Dražice

Výrobce
Kód
ER14
Měřítko
1:200
Obtížnost
4/5
Skladem: 6 ks

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
205 CZK vč. DPH

205 CZK Množství:

PopisParametryAlternativy (55)Hodnocení (0)Komentáře (0)

Mezi papírové modely rekonstrukcí historických staveb patří i tento model hradu Dražice. U vystřihovánky je použito měřítko 1:200. Papírový model ma své díly rozloženy na 11 stranách A4. Jedna se o složitější papírový model se stupňem obtížnosti 4.

Hrad založil kolem roku 1265 Řehník z Dražic. Archeologický průzkum dokládá dvě stavební fáze: Původní raně gotická dispozice zahrnovala štíhlou válcovou věž a dvoutraktový palác v hradbě jádra.Druhé stavební období spadá do doby pražského biskupa Jana lV. z Dražic. Tento významný církevní hodnostář a také přední státník pověřil francouzské stavitele huti mistra Viléma z Avignonu přestavbou nejen dražického hradu. Nová stavba byla již z cihel, kamene se používalo jen na portály, ostění s bohatými kružbami francouzské rovenience, klenební prvky a další kamenické články. Púvodní palác dostal tři podlaží, přibyla čtvercová věž a menší, dvoutraktový palác. Po roce 1526, kdy si nová vrchnost postavila zámek v Benátkách nad Jizerou, hrad již nebyl obýván a zpustl. Zachovaly se z něj pouze části velkého paláce a lomená okna kaple s bohatou čtyřdílnou kružbou.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách