domů > Vystřihovánky > Modely staveb > Sakrální

Katedrála Sv. Štěpána - Papírový model

Katedrála Sv. Štěpána - Papírový model

Výrobce
Kód
ID50042F
Měřítko
 
Obtížnost
-
vyprodáno

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
835 CZK vč. DPH


PopisParametryAlternativy (175)Hodnocení (0)Komentáře (0)

Vídeňská katedrála sv. Štěpána je – vedle svého kulturního významu – samozřejmě také kostelem. Každý všední den je slouženo sedm a každou neděli deset bohoslužeb. Obzvláště během významných svátků (Velikonoce, Svatodušní svátky, Vánoce atd.) je překrásně vyzdobený kostel „Katedrála sv. Štěpána“ navštěvován mnoha věřícími. Bohoslužby ležící v rámci všeobecného zájmu (svatby, rekviem významných osobností atd.) jsou často živě přenášeny televizí. Během takových zvláštních příležitostí a během významných svátků oznamuje tyto slavnostní bohoslužby zvon Pummerin.

Stavební dílo a kulturní statek „Katedrála sv. Štěpána“ je tématem početných knih, knižních svazků, výzkumných prací apod. Díky jedinečnosti a bezpočtu detailů, které ji dotváří, je katedrála považována za jednu z uměleckohistorických a architektonických pokladnic. Každý detail má svůj význam, své pozadí a původ: Oltáře, brány, věže, sloupové sochy, obrazy,...

V posledních válečných letech byla katedrála sv. Štěpána těžce poškozena požárem. Ruina katedrály byla zavalena sutí a popelem. Díky nasazení všech mohla však být za pouhých sedm let opět vystavěna. Symbol a identifikační znak Rakouska tak opět povstal. Aby bylo možno zachovat toto kulturní dědictví pro příští generace a zabránít jeho rozpadu, musí být katedrála sv. Štěpána i nadále pečlivě restaurována.

S téměř třemi milióny návštěvníků Vídně ročně stojí katedrála sv. Štěpána v čele seznamu pamětihodností: Okruhy prohlídek okolo katedrály a v jejím vnitřním prostoru nabízí mnoho pozoruhodností a zajímavostí. Na katedrálu sv. Štěpána je ale také možno vystoupat (Jižní věž, Věžní místnost) popř. vyjet si výtahem ke zvonu Pummerin (Severní věž), a nebo naopak sestoupit dolů do katakomb. Podrobné informace týkající se katedrály se návštěvník dozví během nabízených prohlídek s průvodcem.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách