domů > Vystřihovánky > Modely zámků

Zámek Lichtenstein

Zámek Lichtenstein

Výrobce
Kód
SB733 EAN: 9783870297336
Měřítko
 
Obtížnost
-
Skladem: 3 ks

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
169 CZK vč. DPH

169 CZK Množství:

PopisParametryAlternativy (58)Hodnocení (0)Komentáře (0)

Německý pohádkový zámek v podobě vystřihovánky. Tento zámek patří mezi papírové modely vhodné k modelovýcm železnicím v měřítku 1:160.

Zámek Lichtenstein (německy Schloss Lichtenstein) je pohádkový hrad nacházející se blízko vesnice Honau v pohoří Švábská Alba v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Jeho název napovídá, že je postaven ze světlého kamene.

Kolem roku 1200 byl na jeho místě postaven hrad, který byl v pozdějších dobách dvakrát zničen. Poprvé při říšských válkách (něm. Reichskriegs) roku 1311 a podruhé jej zničil blízký městský stát Reutlingen roku 1381. Hrad pak již nebyl obnoven a postupně se rozpadl.

Roku 1802 se území dostalo do vlastnictví krále Friedricha I. Württemberského, který si zde postavil lovecký hrádek. Roku 1837 převzal vládu jeho synovec Vilém z Urachu, hrabě Württemberského. Ten, inspirován románem Wilhelma Hauffa zvaným Lichtenstein, nechal hrad v letech 1840–1842 přestavět podle romantického novogotického stylu. K tomuto úkolu si vybral architekta Karla Alexandra Heideloffa.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách