GIGI BLOKS - revoluční stavebnice!

 

 Stavebnice neodmyslitelně patří mezi nejoblíbenější hračky dětí. Rozvíjí tvořivost, prostorové myšlení, samostatnost, ale i týmovou spolupráci. Každý z nás si jistě vybaví zábavné hodiny a hodiny strávené s touto hračkou. V dnešní době je opravdu bohatý výběr, co do velikosti, ale i materiálu samotné stavebnice. Máme stavebnice kovové, plastové, dřevěné, ale i stavebnice vyrobené z tvrzené lepenky. Právě na tento hit se zde zaměříme.

 

 

 

 
 

Inovativní GIGI bloks stavebnice je vyrobená z přírodního materiálu (recyklovaný karton), a je tedy šetrná k životnímu prostředí. Je v souladu se svým okolím, a zároveň vede děti k zodpovědnosti za naši planetu. Povrch samotných kostek je designově čistý. Jsou nepomalované, nepotištěné! Umožňují dětem vyzdobit své výtvory zcela podle jejich přání. Poskytuje jim to úplnou kontrolu nad hrou a příležitost plně využívat svoji fantazii. 

To nejlepší na GIGI je bezesporu její „životní“ velikost. Jedna krabice obsahuje 100 stavebních jednotek, a sice 80 hranolů (10 cm x 20 cm) a 20 kostek (10 x 10 cm). V případě zkombinování všech dílů, lze postavit stěnu o velikosti dvou metrů čtverečních! Vše co vaše dítě postaví, mu tak dodává pocit opravdovosti a vyjímečnosti. Samotné kostky do sebe lehce zapadají pomocí zámků a nabízejí tak neomezené možnosti pro stavbu a tvůrčí zábavu. Děti se tak k této hračce mohou vracet znovu a znovu. Použitá konstrukce stavebních kostek umožňuje jejich balení v 5x menším provedení, než když jsou složené. Vejdou se do krabice o rozměrech: 56 cm x 15 cm x 46 cm, kterou můžete jednoduše schovat pod postel či za skříň.

 
 

 Stavebnice byla pro svoje originální pojetí a nekonečné možnosti stavebních provedení oceněná 2. místem v Creative Business Cup 2014, dále obdržela cenu Top 3 Design Award 2013. Také čeští odborníci ji ocenili titulem Správná hračka roku 2015. Podporováná je i ze strany expertů na pedagogickou a psychologickou výchovu dětí. Psycholožka Ina Grasme z mezinárodní praktické psychologie s 20-ti letou zkušeností jako dětská terapeutka říká: „ Děti hledají odpovědi tím, že si je sami vytváří. Postavením jejich vysněného domu, lodě, hradu či zahrady se sami v tomto světě ocitnou. Takovým kreativním hraním děti nacházejí sami sebe a své místo ve společnosti. V dnešní době dětem chybí vlastní tvůrčí prostor. Dejme jim šanci, aby nám ho ukázaly.“

 
              

 

Také Inguna Mikuda, školitelka Montessori (alternativně výchovný vzdělávací program, zaměřený na podporu rozvíjení poznatků a dovedností) dětského evolučního centra "Darbīgās rociņas", si GIGI bloks oblíbila. „Když byla naší školce nabídnuta možnost vyzkoušet GIGI bloks , byla jsem zprvu skeptická - jak dlouho asi vydrží? Musím říct, že moje pochybnosti neměly žádný reálný důvod, protože stavebnici používáme denně po dobu několika měsíců, a stále se ji nic zlého nestalo. Se stavebnicí si hrají děti všech věkových kategorií a zbožňují to. Dvouleté děti si staví kostky na sebe a tvoří tak nejčastěji zdi či věže. Starší děti už staví domy, hrady a ty se posléze stávají jedinečnou kulisou pro jejich vymyšlené situace a příběhy.  Chcete-li vytvořit něco úžasného, je zapotřebí být tvořivý a praktický zároveň. Nemusíte mít strach, že když se náhodou stěna při hře zhroutí, že by někoho zranila. Kostky jsou totiž lehké a nemají žádné ostré hrany.“

 
 

 

GIGI bloks se zrodila ze vzpomínky na dětství, kdy vše kolem nás byli inspirací pro naši představivost k vytvoření nové zábavy. Hraním se stavebnicí GIGI děti poznávají sami sebe a svět kolem nás. Tato stavebnice zde není proto, aby ovlivnila Vaši tvořivost a fantazii, ale aby pouze poskytla stavební materiál. Takže, ... co postavíte Vy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách