domů > Vystřihovánky > Modely aut > Civilní

Praga RN

Praga RN

Výrobce
Kód
AT006
Měřítko
1:24
Obtížnost
3/3
Skladem: více než 10 ks

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
220 CZK vč. DPH

220 CZK Množství:

PopisParametryAlternativy (272)Hodnocení (0)Komentáře (0)

Jeden z nejúspěšnějších nákladních automobilů své doby v podobě vystřihovánky. Lehký nákladní automobil patří mezi papírové modely v měřítku 1:24. Součástí vystřihovánky jsou dvě verze modelu. Jedná se o sanitní verzi a verzi valníkovou. Sešit vystřihovánky obsahuje 3 strany navodových kreseb, 2 strany žeber a 8 stran s díly modelu.

Předloha této vystřihovánky vznikla počátkem 30.-tých let 20. století. První série byla vyrobena v roce 1933 pražskou Pragou. Vůz se stal velmi žádaným artiklem a tak není divu, že se postupně vyráběly i různe jeho modifikace. Mezi nimi byly například hasičské vozy, sanitka, minibus nebo úprava pro rozvoz pošty. Jeho výrobných jízdních vlastností a spolehlivosti si všimla i Československá armáda a zařadila Pragu RN do svého vozového parku.

První série typu RN byla poháněna zážehovým řadovým šestiválcem. Motor při objemu 3468 ccm dosahoval výkonu 38 kW. V roce 1947 po modernizaci se zvýšila užitečná hmotnost na 3000 kg, motor dosahoval výkonu 52 kW. Kromě typu RN byl vyráběn i typ RND, který byl osazen dieselovým motorem.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách