domů > Vystřihovánky > Modely hradů

Státní hrad Lipnice

Státní hrad Lipnice

Výrobce
Kód
ER23
Měřítko
1:250
Obtížnost
-
Skladem: 4 ks

Papírový model vám bude doručen přepravní službou již vytištěný (či si jej osobně vyzvednete na naší pobočce). Modely jsou tištěny na kvalitní papír s vysokou gramáží a jsou tišteny na profesionální úrovni pomocí nejmodernějších ofsetových či laserových tiskáren.
357 CZK vč. DPH

357 CZK Množství:

PopisParametryAlternativy (58)Hodnocení (0)Komentáře (0)

Náročný typ vystřihovánky hradu. Model hradu Lipnice patří mezi papírové modely s měřítkem 1:250. Jednotlivé díly vystřihovánky jsou rozloženy na 14 stranách A4.

Hrad sloužil jak sídelním, tak obranným účelům a mnohokrát změnil majitele. Během třicetileté války byl obléhán, a i když nebyl dobyt, byl z velké části poničen. Po válce hrad stále více chátral a po požáru roku 1869 se stal zříceninou.

V polovině 20. století byl hrad zestátněn a za velké finanční podpory začala rozsáhlá rekonstrukce. Ta byla v počátku 90. let přerušena a hrad se v současnosti již pouze konzervuje. Dnešní návštěvník tedy může vidět nejen původní zakonzervované zdivo, ale i rekonstruované části hradu, který je němým svědkem historie i současné péče o památky.

Zpět
Výrobce
NEWSLETTER
Chci být informován o slevách a novinkách